Fremdsprachenassistenzprogramm in Bayern

MŠMT, Česko-německý fond budoucnosti a Svobodný stát Bavorsko nabízejí pro školní rok 2022/2023 stipendia pro studenty, kteří by se chtěli stát asistenty pro výuku češtiny na bavorských školách. O stipendia ve výši 850 EUR/měsíc lze usilovat na 5 nebo 10 měsíců. Studenti budou vedeni provázejícím učitelem na bavorské škole. Jedná se o jedinečnou příležitost, jak získat pedagogické zkušenosti a zlepšit se ve vlastních jazykových kompetencích němčiny.  Úvazek není přemrštěný a umožňuje tak studentům vykonávat na místě další aktivity, např. psát závěrečnou práci apod.

Více informací k získání stipendia vč. kontaktů vizte přílohu (obracejte se přímo na kontakty uvedené v příloze).

V případě úspěšné realizace lze uvažovat i o uznání této činnosti jako speciálního druhu zahraniční stáže/praxe (kontakt pro tyto účely: vera.hejhalova@ff.cuni.cz).

Úvod > Germanistika > Fremdsprachenassistenzprogramm in Bayern