Divadelní představení Frank Wedekind: Probuzení jara

15. květen v 19:00–21:00

Goethe-Institut Prag

Masarykovo nábř. 32, 110 00 Praha

Divadelní skupina studentů pražské germanistiky Dreikronentruppe nastudovala pod vedením lektora DAAD Thomase Schneidera pověstné drama Franka Wedekinda o dospívání. Hra, která měla premiéru v roce 1906 v divadle Berliner Kammerspiele v úpravě režiséra Maxe Reinhardta, svým hledáním odpovědí na otázku “proč jsme vlastně na světě?” neztrácí na aktuálnosti ani dnes.

Jazyk: Německy
Vstup: zdarma

Představení vzniklo spoluprácí následujících partnerů: Ústav germánských studií FF UK, Německá akademická výměnná služba (DAAD Česká republika) a Goethe-Institut Prag.

Frank Wedekind: Frühlingserwachen

Sprache: Deutsch
Eintritt frei

Die studentische Dreikronentruppe der Prager Germanistik unter Leitung von DAAD-Lektor Thomas Schneider bringt das berühmte und berüchtigte Pubertätsdrama Wedekinds, das 1906 an den Berliner Kammerspielen unter Max Reinhardt uraufgeführt wurde, in einer eigenen Fassung auf die Bühne. Kreisend um die Frage, „wozu wir eigentlich auf der Welt sind“, bewährt das Stück seine ungebrochene Aktualität.

Eine Veranstaltung des Instituts für germanische Studien der Karls-Universität Prag und des Deutschen Akademischen Austauschdienstes (DAAD).

Úvod > Info&Akce > Divadelní představení Frank Wedekind: Probuzení jara